Najuspješniji učenici na državnim natjecanjima predstavljeni javnosti

Autor: Marija Grgić, 14. 5. 2016.

Javnosti smo predstavili postignute uspjehe učenika u ovoj školskoj godini, i to na državnim, regionalnim i županijskim natjecanjima. Zahvalili smo se tvrtkama Alles i Grundig na donaciji opreme za kuharski praktikum, učenicima koji su sudjelovali na raznim manifestacijama, te profesorima - mentorima učenika za sva događanja u ovoj školskoj godini. ...

U školskoj godini 2015./2016. Poljoprivredno-prehrambena škola, Požega postigla je vrhunske sportske uspjehe. Naša škola nastupila je na županijskom natjecanju u šest sportskih disciplina, a ostvarili smo plasman na poluzavršno natjecanje u dvije sportske discipline - u krosu za mladiće i malom nogometu za djevojke. U oba sporta ostvarili smo uvjerljivo prva mjesta na poluzavršnici državnog prvenstva.

Završnica državnog prvenstva održana je od 27. do 29. travnja 2016. godine u Poreču. U konkurenciji svih srednjih škola u Hrvatskoj, učenici naše škole osvojili su treće mjesto u krosu , a učenice su osvojile  četvrto mjesto u malom nogometu (futsalu).

Budući da Republika Hrvatska ima 650 srednjih škola i 180 000 srednjoškolaca, uspjeh koji smo postigli za svaku je pohvalu. Učenicima čestitamo na postignutim uspjesima!

Kros- učenici: Antonio Đurčević, 4.b, Matej Gomerčić, 4.a, Frane Kozić, 4.d  i Ivan Tomić, 4.a. Voditelj i trener učenika profesor tjelesne i zdravstvene kulture Ivan Barišić.

Futsal – učenice: Nikolina Romić, 4.c, Lea Zdunić, 3.a, Barbara Baličević, 3.a, Anita Garić, 3.a, Katarina Vinkešević, 3.d, Anamarija Soldo, 4.c, Tamara Šarac, 3.b, Ana Rašić, 4.c, i Silvija Augustinović, 2.a.

Voditelj i trener učenika profesor tjelesne i zdravstvene kulture Zlatko Kraker.

Niti uspjeh u natjecanju iz struke nije izostao. Na Državnom natjecanju u sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u Zadru od 20. do 22. travnja 2016.u disciplini Nutri Vita učenik Antonio Grgić, 4.d (prehrambeni tehničar) osvojio je visoko 5.mjesto – Čestitamo Mentorica učeniku bila je profesorica Mira Ćaćić. Čestitamo.

Tvrtka Grundig i požeška tvrtka Alles ovom prilikom donirali su školi kuhinjske aparate za kuharski praktikum u vrijednosti 25 tisuća kuna. Radi se o vrhunskim uređajima: hladnjaku, pećnici te ploči za kuhanje. Zahvalili smo se Marijanu Haramiji, direktoru Grundiga u Hrvatskoj i Thomasu Heinzu Pandžiću vlasniku tvrtke Alles koji su prepoznali naše potrebe za opremanjem praktikuma, te na obećanima da će nas i dalje podržavati u našim nastojanjima da opremanjem novih praktikuma omogućimo učenicima veće kompetencije i brže zapošljavanje.

Naša škola predstavlja se na gotovo svim gradskim i županijskim manifestacijama te smo se pred medijima prisjetili gdje smo sve ove školske sudjelovali:

• na Danima jabuka kao suorganizator, a predstavili smo se svojim proizvodima – jabukama, sokom od jabuka i kolačima; nagrađena je 1. mjestom kao najvjerniji izlagač povodom 20 godina izložbe, na što smo vrlo ponosni
  • sudjelovali smo i na Okusima jeseni, Noći muzeja, Sajmu poslova.
  • zahvalili smo učenicima  na  sudjelovanju u različitim manifestacijama, te u prodaji jabuka i cvijeća u školi i na štandu u pješačkoj zoni, izradi cvjetnih aranžmana uoči Svih svetih, te izradi božićnih aranžmana. I ovih dana  na štandu i u školi učenici prodaju cvjetne presadnice.
  • zahvalili smo i predstavniku Vijeća učenika Domagoju Matoševiću, 3.d na aktivnom sudjelovanju u organizaciji Dana srednjoškolaca.

Iako je proslava 130. godišnjice škole iza nas, zahvalili smo se  svim učenicima i nastavnicima koji su aktivno sudjelovali u pripremama i realizaciji proslave.

Zahvalili smo se  na suradnji i Gradskoj knjižnici i čitaonici Požega, Muzeju grada Požege, Državnom arhivu-odjelu u Požegi, Konjogojstvenoj udruzi Pleternica, Konjogojstvenoj udruzi Vallis Aurea, Kaznionici u Požegi, uzgajivačima domaćih životinja, bivšim učenicima škole na panel diskusiji i savjetima sadašnjim učenicima škole i svima drugima koji su nam pomogli.

Posebnu zahvalu dobili su i predstavnici medija za praćenje svih naših aktivnosti u proteklim i ovoj školskoj godini.

Iz medija:

« Ožujak 2024 »