Školsko natjecanje 2017. - AGRO, NUTRI-VITA I PEKAR

Autor: SILVIJA ŠIPOŠ, 6. 2. 2017.

U našoj školi je 3.veljače 2017.godine provedeno 15. školsko natjecanje u obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana, veterina za zanimanja Poljoprivredni tehničar opći i Agroturistički tehničar u disciplini Agro, Prehrambeni tehničar u disciplini Nutri-vita i Pekar u disciplini Pekar...

Na natjecanju u disciplini Agro sudjelovali su učenici 4.a razreda zanimanja Poljoprivredni tehničar-opći i Agroturistički tehničar.

Tema natjecanja bila je "SJEME, STROJEVI ZA SJETVU I SJETVA U RATARSKOJ PROIZVODNJI". Natjecanje se sastojalo od teorijskog dijela i praktičnog dijela na temu "Determinacija sjemena ratarskih kultura i priprema za sjetvu".

Na natjecanje se prijavilo 8 učenika: Stjepan Šagovac, Lea Zdunić, Ines Budimir, Mario Bubić, Marina Pospišil, Marija Marčetić, Ivona Pejaković i Anita Garić. Prvo mjesto u disciplini AGRO osvojila je Lea Zdunić sa osvojena 92/100 bodova.

Tema natjecanja u diciplini Nutri- vita bila je "NUTRITIVNA VRIJEDNOST HRANE – ŽITARICE, MLINSKI I PEKARSKI PROIZVODI".

Prvo mjesto u Disciplini NUTRI-VITA je osvojila Maria Ivanko, učenica 4.c razreda, sa 82/100 bodova.

Na natjecanje se prijavilo 4 učenika/ce, Maria Ivanko, Sandrina Savi, Mario Rosman i Domagoj Matošević. Natjecanje je provedeno u prostoru školskog laboratorija.

Tema natjecanja u disciplini Pekar bila je: "IZRADA TRADICIJSKIH PECIVA SLAVONIJE: SALENJACI I POGAČICE S ČVARCIMA". Natjecanje se sastojalo od pisane provjere stručno-teorijskog znanja i praktičnog zadatka.

Na natjecanje su se prijavili učenici 3.e razreda, Marina Lončarević, Aleksandar Mirković, Jelena Spasojević Anita Kajtazi i Antonio Rajković.

Prvo mjesto u disciplini Pekar osvojila je Jelena Spasojević sa osvojenih 83/100 bodova.

Čestitamo učenicima na postignutom uspjehu!

« Ožujak 2024 »