preskoči na sadržaj

Poljoprivredno-prehrambena škola Požega

Lektira

Popis obveznih djela za cjelovito čitanje za ČETVEROGODIŠNJE strukovne škole

PRVI RAZRED

  1. August Šenoa: Prijan Lovro
  2. Marin Držić: Novela od Stanca

DRUGI RAZRED

  1. Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
  2. Antun Gustav Matoš: Izbor iz novela

TREĆI RAZRED

  1. Ivan Gundulić: Dubravka
  2. Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića

ČETVRTI RAZRED

  1. Antun Branko Šimić: Izbor iz poezije
  2. Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi

 

 

Popis lektire za TROGODIŠNJE strukovne škole

PRVI RAZRED

  1. Homer:  ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
  2. Ezop – J. de la Fontaine: BASNE (izbor)
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: ŠEGRT HLAPIĆ ili REGOČ
  4. George Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
  5. Marija Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  6. Mile Budak: OPANCI DIDA VIDURINE     ili Slavko Kolar: BREZA    ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  7. August Cesarec: SIN DOMOVINE, životna drama Eugena Kvaternika
  8. Pero Budak: KLUPKO
  9. Biblija: Knjiga Postanka; Psalmi ili Mudre izreke – izbor i Evanđelje po Ivanu (V.)
  10. Homer: ODISEJA (pjevanje I. i XIX.)
  11. Sofoklo: ANTIGONA ili KRALJ EDIP
  12. Plaut: HVALISAVI VOJNIK
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (I., XXXV., CCCXH.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON
  16. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (I.8 itd.)
  17. William Shakespeare: HAMLET
  18. Marko Marulić: JUDITA (Libro peto)
  19. Petar Zoranić: PLANINE (Otkud bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  20. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20, 497 – 508)
  21. Marin Držić: DUNDO MAROJE

                                                                                                                                              

DRUGI RAZRED

  1. Ivan Gundulić: DUBRAVKA (Skazanje deveto) i OSMAN (I., 1-36; VII., 269-308;)
  2. Moliere: ŠKRTAC ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  3. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (4., Harač)
  4. August Šenoa: KAMENI SVATOVI i ZLATAROVO ZLATO
  5. Honoré de Balzac: OTAC GORIOT
  6. Eugen Kumičić: JELKIN BOSILJAK
  7. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
  8. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  9. Rikard Jorgovanić: MLINARSKA DJECA
  10. Josip Kozarac: TENA ili SLAVONSKA ŠUMA
  11. Vjenceslav Novak: TITO DORČIĆ
  12. Josip Eugen Tomić: OPANČAREVA KĆI

 

TREĆI RAZRED

  1. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora)
  2. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST ili KATASTROFA
  3. Dinko Šimunović: DUGA ili Franjo Horvat Kiš: ŽENIK
  4. Milan Begović: AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI ili PUSTOLOV PRED VRATIMA
  5. Ivan Kozarac: SUDOPERKA ili ĐUKA BEGOVIĆ (ulomak)
  6. Ernest Hemingway: STARAC I MORE
  7. Miroslav Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA (izbor)
  8. August Cesarec: TONKINA JEDINA LJUBAV
  9. Viktor Car Emin: MALI OD FOGUNA
  10. Slavko Kolar: MI SMO ZA PRAVICU
  11. Eugene Ionesco: STOLICE ili ĆELAVA PJEVAČICA
  12. Ranko Marinković: RUKE (po izboru)
  13. Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  14. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU
  15. Stjepan Čuić: STALJINOVA SLIKA
  16. Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA (priča po izboru)

 

 

 

 

 

 


Upisi 2022./2023.
 
POPIS UDŽBENIKA 2021./2022.

Vremenici 2020./2021.
Projekt mobilnosti
Projekt zajedno
DOKUMENTI ŠKOLE

Projekti

NATJECANJA

Kalendar
« Kolovoz 2022 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Oglasna ploča
Anketa
Koji je tvoj najčešći razlog izostanka s nastave? (odaberi jedan odgovor)






Forum
Korisni linkovi

Arhiva dokumenata
CMS za škole logo
Poljoprivredno-prehrambena škola Požega / Ratarnička 3, HR-34000 Požega / www.ss-poljoprivrednoprehrambena-pozega.skole.hr / ured@ss-poljoprivrednoprehrambena-pozega.skole.hr
preskoči na navigaciju